Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Pojišťovny evidují stamilionové škody z víkendové vichřice

Pojištění 12.03.2019 | 17:06 0 Komentářů

Škody způsobené víkendovou vichřicí Ebergardza dosahují více než sto milionů korun. Nejvíce vichřice řádila v moravskoslezském, Ústeckém a Středočeském kraji. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytly největší pojišťovny.

Škody nahlášené klienty České pojišťovny se vyšplhaly k dnešnímu poledni na 75 milionů korun. „Nejvíce je klienti hlásí z Moravskoslezského, Ústeckého a Středočeského kraje. Posílili jsme týmy telefonních operátorů tak, abychom mohli přijímat co nejvíce hovorů, v terénu jsou již naši mobilní technici,“ uvedla mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Kooperativa zaznamenala k dnešnímu ránu 1 620 škod na budovách a domácnostech za 32 milionů korun a 300 škod na vozidlech za 10 milionů korun. „Z toho jsme již 100 škod ukončili a klientům jsme již vyplatili téměř milion korun na pojistném plnění,“ řekl ČTK mluvčí Kooperrativy Milan Káňa.

Česká podnikatelská pojišťovna hlásí 670 škod za 15 milionů korun, Generali škody u 350 klientů za přibližně 10 milionů korun. Výše škod ale zatím není konečná.

„Očekáváme, že klienti budou hlásit případy v průběhu týdne a celkové počty tak mohou dále narůstat,“ uvedla mluvčí ČPP Renata Čapková. „Škody z víkendového větru budou mnohem vyšší, než jsme čekali,“ doplnil mluvčí ČSOB pojišťovny Petr Milata. ČSOB pojišťovna má zatím nahlášeno 600 škod, ale odhaduje, že se jejich počet vyšplhá na 1500 v celkové hodnotě 45 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.