Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Pojišťovna Triglav mění majitele. Kupuje ji nováček na trhu

Investice 20.10.2014 | 10:30 0 Komentářů

Sto procent akcií od Slovinců kupují soukromí investoři v čele s bývalým šéfem České pojišťovny.

Pojišťovna Triglav mění majitele. Kupuje ji nováček na trhu

Praha – Pojišťovna Triglav mění v Česku majitele. Sto procent akcií kupuje od slovinské společnosti nová investiční skupina VIGO Investments, za kterou stojí čtyři soukromí investoři. Mezi nimi je i bývalý generální ředitel České pojišťovny Pavel Řehák.

„Pro pojišťovnu vidíme na českém trhu zajímavý potenciál. Víme, že na pojišťovacím trhu je velká konkurence, ale jsme přesvědčeni, že pořád existuje prostor ke změnám, které ocení jak stávající, tak potenciální zákazníci Triglavu,“ uvedl Řehák. Akvizice je financována vlastním kapitálem skupiny VIGO a bankovním úvěrem.

Triglav působí na českém trhu od roku 1996 a patří mezi menší pojišťovny. Transakce ještě podléhá schválení České národní banky, nicméně nový vlastník bude rozvoj firmy podporovat již nyní.

Tři ze čtyř partnerů VIGO Investments – Pavel Řehák, Martin Frko a Robert Dohnal – se znají z doby svého dlouholetého působení v mezinárodní poradenské firmě McKinsey & Company, kde se podíleli na řadě restrukturalizačních projektů. Libor Matura se specializuje na fúze a akvizice, působil v České spořitelně, Natland Investment Group či v poradenské firmě Consilium, dceřiné společnosti investiční banky Rothschild.

Řehák se pohybuje ve světě byznysu přes dvacet let. Naposledy působil sedm let ve vysokých manažerských pozicích v České pojišťovně, v letech 2010 až 2013 byl jejím generálním ředitelem. Přišel do ní z McKinsey & Company.

Pojišťovna Triglav působí ve všech regionech ČR. Pojišťuje majetek, odpovědnost a motorová vozidla občanům, podnikatelům i veřejným institucím. Má více než 120 zaměstnanců a v loňském roce vybrala na pojistném 739 milionů korun, čímž se v neživotním pojištění zařadila na desáté místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.