Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Pojišťovna Generali jde do soudního střetu s ČD

Pojištění 14.11.2017 | 16:23 0 Komentářů

Soudnímu střetu se zřejmě nevyhne pojišťovna Generali a České dráhy. Státní dopravce požaduje vyplatit desítky milionů z pojistky za střet pendolina s polským kamionem. Zde ale narazila na výklad pojišťovny.

České dráhy se již smířily s tím, že za nehodu vlaku Pendolino s polským kamionem, který vjel před dvěma roky na přejezd ve Studénce, dostanou mnohem méně peněz než je skutečná výše škody. Kamion byl pojištěn jen na 70 milionů korun, ale výše škody byla 215 milionů korun.

Důvodem sporu je ale samotné pojištění. Tahač i návěs byly pojištěné oba na 35 milionů korun. Pojišťovna ale odmítá vyplatit jejich součet s odůvodněním, že nehoda byla pouze s jednou soupravou.

Můžeme potvrdit, že se nám v této věci nepodařilo s pojišťovnou nalézt shodu. Není tak vyloučeno, že bude muset nakonec rozhodnout soud,“ uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Generali pojišťovna se k uhrazení pojistného vyjadřovat moc nechce. „Jsme v tomto, stejně jako u každé pojistné události, vázáni mlčenlivostí. Tu nám ukládá zákon, takže se k pojistné smlouvě ani k procesu likvidace pojistné události nemůžeme vyjadřovat,“ řekl k případu mluvčí Generali pojišťovny Jan Marek.

Zdroj: Lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.