Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Pojišťovna České spořitelny připsala klientům zhodnocení přes 4 %

Pojišťovna České spořitelny v průměru připsala klientům u pojistných smluv s garantovaným výnosem 4,1 % p. a.

Spořicí složka produktu FLEXI životní pojištění byla klientům se sjednanými pravidelnými platbami pojistného v roce 2009 zhodnocena 5,6 % p. a.

„I když minulé dobré výsledky nezaručují stejnou výkonnost i v budoucnu, svědčí skvělé loňské zhodnocení o dobře zvolené investiční strategii a o schopnosti pracovat s finančními prostředky i v době krize,“ shrnuje výsledky generální ředitel Pojišťovny České spořitelny Petr Zapletal.

Dobrých výsledků dosáhly také investiční pojištění s negarantovaným výnosem. Ve srovnání s rokem 2008 si v roce 2009 tato investiční pojištění výrazně polepšila. Z červených čísel se prakticky ke své původní hodnotě vyhouply nejvíce postižené pojistky s investicí do fondů Sporotrend či Top Stocks. Jejich výsledky tak dokládají obecnou poučku, že rizikovější aktiva je třeba držet dlouhodobě. Přesný stav nabízených fondů je možné nalézt na webových stránkách pojišťovny (www.pojistovnacs.cz – užitečné odkazy – aktuální zhodnocení).

Zdroj:
Tisková zpráva Pojišťovny České spořitelny

Jeden komentář: “Pojišťovna České spořitelny připsala klientům zhodnocení přes 4 %”

  1. anonym napsal:

    I kdyby to bylo 10%, tak ti, co mají toto pojištění 2 roky nedostanou nic, protože stav jejich účtu je „NULA“. Prostředky, které byly naspořeny padly na provizi poj. agenta a náklady pojišťovny. Zhodnocuje se tímto úrokem pouze spořící složka, pokud bylo vloženo mimořádné pojistné, nebo převedena kapitálová hodnota ze staré pojistky, tak toho se to netýká. Chtěl bych varovat hlavně ty lidi, co mají starší pojistky, aby se nenechali zmást a svou starou smlouvu nerušili, nebo převáděli na smlouvu novou, ušetříte tím sobě nemalé peníze. „Hitem“ pojišťoven je zbavovat se starých, pro klienta výhodných smluv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.