Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Pojišťovna Amcico nebude využívat pasivní souhlas u produktu Amcico Invest

Amcico nebude využívat pasivní souhlas klientů, který má k dispozici v pojistných podmínkách. Vyplývá to z výsledků jednání společnosti Fincentrum s pojišťovnou. Nové pojistné podmínky již pasivní souhlas neobsahují.

Pojištovna Amcico měla v pojistných podmínkách  v článku 17 odst. 1) ustanvení, které umožňovalo pojišťovně změnit podmínky pojištění v případě, že klient s nimi nevysloví nesouhlas. Pojišťovna chtěla pasivního souhlasu využívat ve prospěch klientů, např. k rozšíření nabídky podílových fondů.

Na základě jednání s finančně poradenskou společností Fincentrum pojišťovna Amcico rozhodla, že pasivní souhlas využívat nebude. Nové pojistné podmínky již ustanovení o pasivním souhlasu neobsahují.

Proti pasivnímu souhlasu se postavili zástupci více finančně poradenských společností.

"Dané ustanovení považujeme za klientsky nepřátelské a nevýhodné, vnímáme to jako věc, která jde proti trendu větší transparentnosti pojistného trhu a snaze slušných pojišťoven o zlepšování podmínek pro klienty," uvedl Tomáš Prouza ze společnosti Partners pro Produktovelisty.cz.

"Takovéto v podstatě jednostranné měnění smluvních podmínek je velmi zvláštní, především vzhledem k tomu, že naprostá většina se v pojistných podmínkách vůbec neorientuje. Pojišťovna, která má ve smlouvě takové ustanovení má širokou cestu k tomu, aby výrazným způsobem změnila produkt, které samozřejmě nemusí využít," řekl pro Produktovelisty.cz  Vít Kalvoda ze Sophia Finance.

"Ustanovení ještě zvýší to, čemu říkám nákladová rizikovost produktu, která je u většiny investičních životních pojištění (IŽP) už tak vysoká," sdělil serveru Produktovelisty.cz  Roman Stuchlík ze společnosti Moneco.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.