Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Pojištění přes internet roste o desítky procent

Podle ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami v ČR roste prodej cestovního pojištění, povinného ručení a dalších pojistek přes internet a telefon roste o desítky procent ročně.

Zároveň je však potřeba dodat, že pojištění sjednané přímými kanály nedosahuje na celkovém počtu smluv ani deseti procent.

U ČP vzrostl prodej pojistek přes přímé kanály v pojištění vozidel zaznamenal loni proti roku 2007 nárůst takřka o 30 procent, v cestovním pojištění dokonce o 35 procent. Kooperativa zaznamenala u pojištění léčebných výloh ještě rychlejší nárůst, meziročně o 45 procent. U povinného ručení představoval nárůst deset procent.

U ČSOB Pojišťovny představoval nárůst telefonního prodeje pojištění motorových vozidel 25 % a přes internet  93 %. U pojištění domácnosti přes telefon dokonce pojišťovna zaznamenala nárůst o 160 %. U specializované pojišťovny Top-Pojištění.cz vzrostl prodej on-line pojistek o 122 %.

Multikanálové distribuční modely dnes využívá stále více pojišťovacích společností. "Na trhu se stagnujícím zájmem o pojištění je plné využití potenciálu multikanálové distribuce nezbytným předpokladem dalšího růstu nebo alespoň přežití," podotkl šéf finančních služeb společnosti Capgemini Czech Republic Jiří Briford.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.