Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Podvodník ukradl přes facebook 19 tisíc korun z cizího účtu

Investice 04.01.2015 | 12:13 0 Komentářů

O peníze okradl mladíka z Přerovska poté, co se mu podařilo prolomit heslo jeho známé na Facebooku.

Podvodník ukradl přes facebook 19 tisíc korun z cizího účtu

Přerov – Pomocí sociální sítě Facebook a léčky s falešným formulářem ukradl neznámý podvodník z bankovního účtu dvacetiletého muže z Přerovska bezmála 19 tisíc korun. Policie po strůjci internetového podvodu pátrá a uživatele počítačové sítě vyzvala, aby při bankovních převodech byli velmi opatrní.

„Neznámý pachatel loni 16. prosince překonal heslo k facebookovému profilu ženy, známé dvacetiletého muže z Přerovska. Prostřednictvím jejího profilu pak oslovil muže se žádostí o zaslání částky 40 korun i s odkazem na internetové bankovnictví. Muž tak učinil a vyplnil formulář k provedení transakce,“ uvádí krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zaslaný odkaz na bankovní formulář ale nefungoval. Podvedený muž až za týden zjistil, že z jeho účtu bylo mezitím převedeno na jiný bankovní účet téměř 18 500 korun.

„V současné době je celý případ v šetření. Pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Urbánková.

Policie opět upozorňuje občany, aby při bankovních převodech byli obezřetní a do žádných formulářů nevyplňovali přístupová hesla a jiné údaje k elektronickému bankovnictví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.