Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Podporu už bere jen každý čtvrtý nezaměstnaný

Investice 14.10.2010 | 15:52 0 Komentářů

Průměrná doba, po kterou jsou lidé evidování na úřadu práce, se blíží 500 dnům

Praha – Nejméně lidí za poslední dva roky má nyní nárok na podporu v nezaměstnanosti. Na konci třetího čtvrtletí letošního roku těchto nezaměsntaných úřady práce evidovaly 128 328.
V průměru lidé bez práce dostávali 5780 korun, o 87 korun více než na konci druhého čtvrtletí. Průměrná výše podpory u mužů byla 6497 Kč a u žen 5138 Kč.
Ve třetím čtvrtletí roku  2008 bylo lidí, kteří dostávali podporu v nezaměstnanostái ještě o 25 tisíc méně. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Jenže tehdy také bylo nezaměstaných jen něco přes tři sta tisíc, zatímco v současné době čítá armáda lidí bez práce půl milionu.
Průměrná délka doby registrace na úřadu práce se blíží 500 dnům
„Pokud jde o poměr počtu lidí s nárokem na podporu v nezaměstnanosti k celkovému počtu registrovaných nezaměstnaných, klesl v letošním třetím čtvrtletí na 25,64 procenta a byl nejnižší za poslední tři roky,“ uvádí se ve statistice ministerstva. Na tomto výsledku se zčásti podílejí absolventi škol, kteří nemají odpracovanou potřebnou dobu, a tudíž nemají na podporu nárok. V září jich bylo evidováno 39 000, což je nejvíce za poslední čtyři roky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.