Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Podnikatele roku vyhrál Zdeněk Pelc

Investice 01.03.2016 | 22:37 0 Komentářů

Šestnáctý ročník prestižního ocenění EY Podnikatel roku vyhrál Zdeněk Pelc z Česka. Jako majitel společnosti GZ Mediapatří mezi světovou špičku ve výrobě vinylových desek.

Živým důkazem, že ne vše staré patří do smetí je právě Zdeněk Pelc. Ve chvíli, kdy se celý svět obracel zády k vinylovým deskám a jejich prodej klesal díky CD-ROMům se všichni zbavovali vysloužilých strojů na výrobu vinylů. Zdeněk Pelc šel cestou přesně opačnou. Stroje si uschoval a dnes jako jeden z mála na celém světě vyrábí kvalitní gramofonové desky, za které jsou znalci hudby ochotni si připlatit.

Zdeněk Pelc mění globální hudební trh a v červnu pojede Českou republiku reprezentovat do Monte Carla. „I to je důvod, proč jsme pana Pelce vybrali jako letošního podnikatele roku. Expanduje na americký trh, stále zlepšuje své výsledky a zachoval sídlo firmy v Česku. Je to prostě dobrý příklad nejen pro ostatní podnikatele,“ říká Vlastislav Bříza, EY Podnikatel roku 2015, majitel holdingu Koh-i-noor. Bříza byl jako loňský vítěz šéfem poroty, která o Pelcově vítězství rozhodla.

Zdroj: Forbes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.