Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Podnikatelé objevují kouzlo omezeného ručení

Investice 02.04.2012 | 10:50 0 Komentářů

Za poslední tři roky se počet s. r. o. vlastněných jedincem zvýšil o třetinu

Praha – Počet jednotlivců, kteří v Česku podnikají ne na obvyklejší živnostenský list, ale zakládají společnosti s ručením omezeným, vzrostl za poslední tři roky o třetinu. Vyplývá to z analýzy České kapitálové informační agentury (ČEKIA).
„V období jaro 2009 – jaro 2012 vzrost počet spol. s r. o. s jedním majitelem, fyzickou osobou o 35 %. Živnostníci a fyzické osoby stále častěji pro své podnikání volí právní formu společnosti s ručením omezeným,“ říká analytička agentury ČEKIA Petra Štěpánová.
Největší riziko spojené s podnikáním na fyzickou osobu spočívá podle Štěpánové v tom, že živnostník ručí celým svým majetkem, zatímco u společnosti s ručením omezeným podnikatelé firem celým majetkem neručí. Další důvod pro přechod na s. r. o. pak nachází ve zvýšení prestiže.
Společnost s ručením omezeným je zároveň podle statistik agentury ČEKIA nejoblíbenější právní formou pro podnikání v Česku. Skrze s. r. o. podniká více než 306 tisíc Čechů, Moravanů a Slezanů a téměř 174 tisíc cizinců, přičemž podnikatelské aktivity cizinců v posledních třech letech prudce rostou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.