Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Podle Trumpa Spojené státy nejsou připraveny na dohodu s Čínou

Makro 09.08.2019 | 20:01 0 Komentářů

Spojené státy s Čínou sice obnovili obchodní jednání, jenomže prezident Donald Trump se dnes nechal slyšet, že USA není na uzavření dohody připravené. Své prohlášení doplnil o informaci, že Washington již nebude uzavírat žádné obchody s čínským výrobcem Huawei.  

Obchodní jednání Číny a USA nemají zatím viditelného rozřešení. „Vedeme si s Čínou velmi dobře. Jednáme s ní. Na uzavření dohody nejsme připraveni – ale uvidíme, co se stane,“ uvedl dneska prezident Spojených států Donald Trump.

Trump minulý týden zaskočil globální trhy uvalením cel na Čínské zboží v hodnotě 300 miliard dolarů. Jako důvod uvedl, že Čína nesplnila závazky ohledně výkupu dohodnutého množství zemědělských produktů. Čína kontrovala snížením hodnoty jüanu na nejnižší hodnotu od roku 2007. Oba šoky vyvolaly nejistotu na globálním trhu a mnohým burzovním indexům přinesl nejnižší hodnoty za poslední rok.

Trump vyzval americkou centrální banku FED ke snížení úrokových sazeb na jedno procento, s komentářem, že ekonomika USA je spoutaná politikou FED.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.