Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Podle studie jsou některé značkové úvěrové firmy férovější než banky

Banky 28.08.2013 | 16:29 0 Komentářů

Více jak 90 procent spotřebitelů je přesvědčeno, že bezpečnějším poskytovatelem spotřebitelského úvěru je banka. Vyplývá to z průzkumu, projektu Navigátor bezpečného úvěru. Podle srovnání sankčních podmínek bank a značkových úvěrových společností serveru bankovnipoplatky.com, ale jde o jedno z klišé ve finanční gramotnosti Čechů.

Lidé by se obecně měli vždy soustředit na to, jaké podmínky poskytovatelé úvěru mají, jak transparentní mají smlouvy, a srovnávat nabídky. Tradiční pojetí, v němž je banka považována za výhodnějšího a bezpečnějšího poskytovatele finančních produktů, již dávno neplatí. V případě úvěrů jsou dnes pro spotřebitele férovější někteří značkoví poskytovatelé spotřebitelských úvěrů,“ uvedl Petr Teplý z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, autor studie Navigátor bezpečného úvěru.

Úvěrové firmy často mají transparentní podmínky i smlouvy a oproti bankám nižší cenu sankcí za pozdní splácení. Přesto má mnoho lidí stále v sobě zakořeněný předsudek o opaku, tudíž slepě důvěřují spíše bankám.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.