CZK/€ 24.360 -0,04%

CZK/$ 22.587 +0,28%

CZK/£ 28.457 +0,05%

CZK/CHF 25.830 +0,20%

26. 01. 2022

0 komentářů

Podle soudu si „lehkomyslný“ Michal Mička zaslouží oddlužení, právníci žasnou

 

Bývalý vlastník módních značek Kara a Pietro Filipi Michal Mička si zatím může oddechnout. Městský soud v Praze mu jako fyzické osobě povolil řešení úpadku formou oddlužení. Už v dubnu loňského roku, kdy na sebe majitel skupiny C2H podal insolvenční návrh, přitom bylo jasné, že jeho dluhy dosahují minimálně 120 milionů korun. Výsledná částka se přitom po dvouměsíční lhůtě na přihlašování pohledávek zřejmě ještě zněkolikanásobí.

Loading 

„Dlužník se nachází v úpadku, neboť má peněžité závazky k vícero věřitelům, které po dlouhou dobu není schopen plnit a současně jeho závazky jsou ve zřejmém nepoměru k výši majetku, tudíž naplňuje definici jak platební neschopnosti, tak předlužení,“ konstatoval Městský soud v Praze.

Právníci se soudnímu verdiktu podivují

Rozhodnutí Městského soudu v Praze určitě není dobrou zprávou pro řadu věřitelů, mezi které patří i známá jména českého byznysu. Jejich právníci neskrývají zklamání a upozorňují na některé okolnosti, které minimálně budí pochybnosti.

„Naprosto se ztotožňuji s tím, co napsalo hned několik věřitelů k přihlášeným pohledávkám za panem Mičkou, tedy že jeho snaha o oddlužení touto formou je vedena nepoctivým záměrem. Nemohu souhlasit s tím, co stojí v odůvodnění od Městského soudu v Praze, tedy že v chování pana Mičky lze spatřovat lehkomyslnost. Připravit věřitele o stovky milionů korun podle mého mínění opravdu není pouze lehkomyslnost,” uvedl Jan Langmeier, který zastupuje část věřitelů v insolvenčních řízeních s firmami ze skupiny C2H, byl tímto rozhodnutím soudu překvapen.

Podle Jana Langmeiera je Michal Mička člověk, který za sebou a svým podnikáním nechal dluhy v hodnotě stovek milionů korun. Pravděpodobně půjde až o jednu miliardu. Do poslední chvíle se navíc neostýchal ručit osobními směnkami. A takový člověk požádá o osobní oddlužení s tím, že pravděpodobně bude schopen vydělávat méně než 900 tisíc korun ročně, na bankovních účtech má 16 585 korun a na životním pojištění 47 479 korun. Nevlastní žádnou nemovitost, nevlastní automobil. Z movitého majetku má nějakou hodnotu zřejmě jen jeho sbírka obrazů, a to ještě není vůbec jasné jakou.

REKLAMA

„Michal Mička v insolvenčním návrhu uvádí, že v následujících 12 měsících očekává příjmy ve výši 888 000 korun, a to na základě platných smluv o výkonu funkce se společnostmi Pietro Filipi, s.r.o. a Pure Lingerie s.r.o. Jestli tomu tedy správně rozumím, pan Mička bude splácet dluhy v osobním insolvenčním řízení penězi, které bude dostávat z vlastních firem, které už předtím poslal do insolvence. Bude tedy peníze do majetkové podstaty posílat z jiné majetkové podstaty. To je dle mého soudu v podstatě insolvenční perpetuum mobile a výsledkem může být, že on sám nezaplatí vůbec nic,” upozornil Jan Langmeier na další nesrovnalosti, která se se schválením oddlužení pojí.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nástrahy světa korporátních dluhopisů. Vyhněte se podvodu, než bude pozdě

Investice do korporátních dluhopisů jsou tradiční cestou, jak dosáhnout stabilních výnosů, avšak v dnešním ekonomickém prostředí se stává stále důležitějším faktorem rozpoznat rizika spojená s tímto typem investice. Nedávný rozmach firemních dluhopisů v České republice přinesl na trh novou úroveň složitostí a výzev. Nový nástroj, srovnávač firemních […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 12. 2023

Příští rok přinese všem dohodářům řadu výhod. Co to ale znamená pro zaměstnavatele?

Letos na podzim byla vydaná dlouho projednávaná novela zákoníku práce, která vstoupila od 1.října 2023 v platnost. Pro zaměstnavatele to znamená řadu změn, zejména pokud mají uzavřené pracovní smlouvy se svými zaměstnanci na DPP a DPČ. Znamená to konec dohodářů, anebo k tomu budou zaměstnavatelé přistupovat sportovně?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 11. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *