Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Podle odborníků by české akcie mohly příští rok růst

Investice 28.12.2011 | 22:46 0 Komentářů

Světové akcie budou příští rok nejspíš klesat, jinak tomu asi bude u českých akcií. Tedy alespoň podle analytiků, které oslovila ČTK. Také bude ale záležet na řešení dluhových problémů eurozóny.

V roce 2012 by tuzemské akcie by měly zpevnit také kvůli tomu, že v letošním roce ztratily téměř třetinu hodnoty a oslabily tak více než akcie v drtivé většině jiných zemí.

Rok 2012 může být mnohem slibnější, než jak to nyní s negativní náladou investorů vypadá. Minimálně v prvních lednových dnech to vypadá na pravděpodobný návrat cen většiny akcií na vyšší úrovně. Index PX má šanci dostat se v první polovině ledna o pět až osm procent výše,“ řekl analytik BH Securities Tomáš Matuška.

Podle analytiků Komerční banky a její mateřské Société Générale jsou momentálně nejatraktivnější akcie společností Pegas a Fortuna, kvůli jejich necyklické povaze a dividendě. 

Náš výhled pro český akciový trh je ale vcelku pozitivní, protože v indexu PX mají velký podíl finanční tituly a kolegové ze SG doporučují právě akcie z bankovního sektoru,“ podotkl analytik Komerční banky Josef Němý. Jeho kolegové ze SG očekávají silné poklesy cen akcií v prvním pololetí, pak bude následovat mírné oživení.

Analytik makléřské společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský očekává v případě, že se výrazněji neprohloubí problémy eurozóny, stagnaci nebo mírný růst pražské burzy.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.