Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Podle Billa Gatese v roce 2035 už skoro nebudou existovat chudé země

Investice 22.01.2014 | 11:07 0 Komentářů

V roce 2035 už ve světě nebude prakticky žádná země, která by se potýkala s chudobou. Sdělil to ve svém velice optimistickém poselství prostřednictví dopisu na Světové ekonomické fórum v Davosu zakladatel počítačové společnosti Microsoft Bill Gates. „Svět se zlepšuje a za dvě desetiletí bude lepším místem,“ napsali Gates a jeho manželka Melinda v pravidelné výroční zprávě své nadace.

Gatesovi se letos rozhodli poukázat na tři údajné pesimistické mýty, které podle nich lidem na celém světě zbytečně ztrpčují život. „Všechny tři ukazují ponurou vizi budoucnosti: podle jednoho se svět nezlepšuje, je stále chudý, nemocný a čelí přelidnění,“ uvedl Gates.

Jsem natolik velkým optimistou, že si troufnu udělat předpověď. Do roku 2035 na této planetě skoro žádné chudé země nebudou,“ shrnul ve výroční zprávě americký miliardář, který by měl v Davosu osobně promluvit v pátek.

Naše planeta nebude vzkvétat, když necháme nemocné umírat, ale když budeme s to zlepšit jejich životy. Lidské bytosti nejsou stroje, které se jen tupě rozmnožují. Rozhodujeme se na základě okolností, jimž musíme čelit,“ tvrdí podle agentury AP Gatesová.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.