Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Podívejte se, jak roste nezaměstnanost v regionech

Investice 08.04.2009 | 16:12 0 Komentářů

GRAFIKA: Kde zbývají volná místa a kde přibylo nejvíce lidí bez práce

Praha – Nezaměstnanost podle očekávání rostla i v březnu, přestože už ne tak strmě jako v předchozích dvou měsících. Míra nezaměstnanosti se zvýšila na 7,7 procenta z únorových 7,4 procenta. Počet uchazečů o práci, kteří mohli bezprostředně nastoupit do zaměstnání, vzrostl na 448 912 lidí.
Oproti únoru se situace nejvíce zhoršila v okrese Rychnov nad Kněžnou (nárůst nezaměstnanosti o 13,2 %) a poměrně překvapivě také v těsném okolí Prahy (o 13 % v okrese Praha-východ). Oba regiony na tom nicméně zůstávají relativně dobře, míra nezaměstnanosti je tam hluboko pod celostátním průměrem.
Zatímco v únoru rostla nezaměstnanost ve všech okresech, v březnu se našly čtyři výjimky. Zlepšení v okresech Jeseník, Louny, Český Krumlov a Písek je ale nepatrné (nejvíce klesla nezaměstnanost na Písecku – o necelá čtyři procenta).
Celkově nejhůře na tom jsou stále okresy Most, Jeseník a Bruntál. Naopak nejméně registrovaných uchazečů o práci je tradičně v Praze a jejím nejbližším okolí. Za nimi zůstávají Mladá Boleslav a Benešov, nezaměstnanost v obou okresech už ale překročila čtyři procenta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.