Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Počet účastníků doplňkového penzijního spoření vzrostl o 27 procent

Penze 19.02.2019 | 17:27 0 Komentářů

Loni vzrostl počet účastníků doplňkového penzijního spoření o 27 procent na 967 tisíc. Doplňkové pojištění od roku 2013 nahradilo penzijní připojištění. Objem těchto naspořených peněz stoupl o 43 procent na 42,7 miliardy korun.

Na konci loňského roku v transformovaných fondech původního penzijního připojištění zůstávalo 3,47 milionu účastníků. Objem peněz v těchto fondech byl 404,35 miliardy korun.

Podle expertů zájem lidí o zajištění na stáří podporuje dobrá ekonomická situace domácností.

Uplynulý rok byl politicky klidný, nebyli jsme svědky žádných zásahů do sektoru penzijního spoření, což se pozitivně odráželo v důvěře lidí a kontinuálnímu nárůstu nových smluv, kterých evidujeme přes 200.000. V kontrastu ke stabilitě sektoru byly v roce 2018 turbulence na finančních trzích, které negativně ovlivnily zhodnocení účastnických fondů. V kombinaci se státním příspěvkem tak je ale penzijní spoření ale stále jde o nejdostupnější, nejbezpečnější a nejvýnosnější způsob, jak si připravovat finanční rezervu na stáří,“ komentoval čísla prezident Asociace penzijních společností ČR Aleš Poklop.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.