Středa 19. prosince. Svátek má Ester.

Počet osobních bankrotů opět přesáhl tisícku

Podle statistik společnosti Czech Credit Bureau bylo v říjnu vyhlášeno 1 004 osobních bankrotů a 206 bankrotů obchodních společností.

U osobních bankrotů počet vzrostl oproti září o 26 a meziročně o 371. Říjen se stal čtvrtým měsícem letošního roku, ve kterém bylo za jeden měsíc vyhlášeno více než 1 000 osobních bankrotů. Od začátku roku bylo vyhlášeno 9 268 osobních bankrotů, a to je o 4 360 případů více než ve stejném období loňského roku. Počet návrhů na osobní bankrot rostl rychleji než počet bankrotů a dosáhl v říjnu výše 1 574, což je o 114 případů více než v září a o 722 případů více než v říjnu loňského roku.

Od srpna letošního roku se tak rozevírají nůžky mezi počtem návrhů na osobní bankrot a počtem vyhlášených bankrotů. To naznačuje prodlužování doby mezi okamžikem, kdy osoba na sebe podá návrh na bankrot, a okamžikem, kdy jej soud vyhlásí,“ řekla Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Počet firemních bankrotů oproti minulému měsíci klesl oproti září o 24, ale meziročně vzrostl o 71. Z celkového počtu 206 vyhlášených bankrotů se 108 týkalo fyzických osob podnikatelů a 98 pak právnických osob. V říjnu bylo podáno 528 návrhů na bankrot obchodních společností, a to je o 34 návrhů méně než v září, avšak o 145 návrhů více než v říjnu roku 2010.

Počet návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů je sice nižší než u právnických osob, avšak dynamika jejich růst je mnohem vyšší,“ řekla Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Zdroj: Tisková zpráva CCB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.