Středa 24. února. Svátek má Matěj.

Počet finančních poradců se za posledních pět let snížil o dvě třetiny, trh se profesionalizuje

Počet finančních poradců se během posledních pěti let snížil z celkového počtu 27 144 na 9 292. Poradenský trh se též profesionalizuje. Vyplývá to ze studie Centra ekonomických a tržních analýz.

Konkurence se podle studie v oboru snížila, klienti však budou zřejmě preferovat známé důvěryhodné značky. Nejvíce poradců má OVB Allfinanz, Partners, ZFP Akademie a Fincentrum & Swiss Life Select. Uvedené společnosti zaměstnávají zhruba 70 % finančních poradců.

„Profesionalizace sektoru vede k tomu, že taktiku „prodej a jdi dál“ střídá taktika dlouhodobého vztahu s klientem, kterému jsou nabízeny produkty podle jednotlivých fází životního cyklu,“ říká ředitel CETA Aleš Rod. „Díky regulatorním opatřením v sektoru, dostupnosti informací o atributech finančních produktů a konkurenci se fungování finančního poradenství profesionalizuje, čímž dochází k vytlačování hochštaplerských praktik prodávat za každou cenu,“ dodává.

Zákon o spotřebitelském úvěru zakotvil povinnost odborné způsobilosti finančních poradců, není však jediným zákonem, který předepisuje povinnost složit odbornou zkoušku. Přechodné období běží pracovníkům kapitálového trhu i pracovníkům v pojišťovnictví.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.