Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Pobočková síť České spořitelny dokáže klientům zprostředkovat akciové obchody na šesti světových burzách

Česká spořitelna rozšiřuje nabídku pro klienty, kteří v pobočkách banky obchodují s akciemi. Kromě pražské burzy jim umožní obchodování také na burzách ve Francii, Japonsku, Německu, Rakousku a Velké Británii.

Obchodování na nově zprostředkovávaných burzách je stejné jako při obchodování na Burze cenných papírů Praha. Česká spořitelna uzavře s klientem Komisionářskou smlouvu a Smlouvu o majetkovém účtu investičních nástrojů, na kterém je vedena evidence cenných papírů. Vzhledem k tomu, že jde o trhy v různých měnách, otevře si klient investiční účet v měně daného obchodu, tedy v EUR, případně v GBP nebo JPY. Pak již stačí jen s poradcem vyplnit Investiční dotazník přiměřenosti a klient může nakupovat jednotlivé akciové tituly.

„Naše nová služba přináší retailovým klientům možnost lépe teritoriálně diverzifikovat své akciové portfolio. Vzhledem k nabízeným titulům ji doporučujeme zejména informovaným a dynamičtěji orientovaným investorům,“ uvedl Milan Vávra, manažer řízení produktů finančních trhů České spořitelny. „Největší zájem o obchodování na akciových trzích zaznamenala naše banka u retailových klientů hlavně v letech 2004 – 2007. I když rok 2008 znamenal pro mnohé investory pokles hodnoty jejich akciových pozic, nyní může zvýšená volatilita na trzích nabídnout atraktivní příležitost pro investování a prostor pro zajímavé zhodnocení,“ dodal Milan Vávra.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.