Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Po třech letech končí další kampelička. Preventivně

Investice 15.03.2010 | 17:38 0 Komentářů

Úvěrní družstvo PDW Praha přišlo o povolení k činnosti

Praha – Úvěrní družstvo PDW Praha přišlo o povolení k činnosti. „Česká národní banka v rámci státní kontroly zjistila v podnikání této družstevní záložny takové nedostatky, že s ohledem na jejich povahu a závažnost bylo odnětí povolení jediným možným řešením,“ oznámil dnes mluvčí ČNB Marek Petruš.
Záložna například neměla dostatečné zajištění úvěrů a dostatečný monitoring obchodů, poskytovala služby v rozporu s uděleným povolením působit jako družstevní záložna, neprováděla vnitřní audit a  porušovala jednací řád družstevní záložny.
„Úvěrní družstvo PDW Praha mělo ke konci loňského roku 367 členů a celková bilanční suma činila přibližně 62,8 milionu korun,“ upřesňuje Petruš.
Podle Dalibora Chvátala, šéfredaktora odborného webu Měšec.cz, se toto družstvo specializovalo hlavně na ruskojazyčnou klientelu. „Drtivá většina textu na internetových stránkách družstva byla v ruštině, v tomto jazyce probíhala i komunikace. Stát se členem záložny nebylo snadné, problematické bylo také získávání informací o produktech a službách,“ upřesňuje Chvátal. Minimálně od letošního ledna jsou však internetové stránky družstva mimo provoz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.