Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Po novém okruhu pojedete 130, 80 i míň. Určí to počítač

Investice 15.09.2010 | 07:10 0 Komentářů

V dispečinku budou nonstop dva policisté a dva technologové

Až se příští týden rozjedou automobily po nové části Pražského okruhu, bude nad nimi 24 hodin denně bdít zcela nové řídící centrum SOKP (Silniční okruh kolem Prahy). V něm bude stálá čtyřčlenná obsluha.
„Za řízení technologických celků v tunelech zodpovídají dva dispečeři, kteří jsou zaměstnanci Ředitelství silnic a dálnic ČR. Za řízení dopravy v tunelech i na volné trase, včetně systému liniového řízení dopravy, zodpovídají dva operároři dopravy, kteří jsou příslušníky Policie České republiky z pražského krajského ředitelství,“ informovala deník Aktuálně.cz mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.
Zda se v budoucnosti budou využívat informace z kamer na okruhu k postihování řidičů páchajících přestupky, mluvčí neuvedla. „K dnešnímu dni není systém měření rychlosti na Pražském okruhu provozován,“ reagovala pouze stroze.
Podle Vápeníkové zatím nebudou proměnné značky přímo napojené na indukční smyčky, které dokáží sledovat například hustotu dopravy a pak upravit povolenou rychlost. „Ke dni zprovoznění bude systém v takzvaném poloautomatickém režimu, tedy bude reagovat na pokyny operátorů. „Přesné nastavení indukčních smyček lze provést až za běžného provozu. Pokud by byly využity okamžitě po zprovoznění okruhu, mohly by falešně detekovat události a způsobovat řidičům kopmlikace,“ vysvětlila mluvčí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.