Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Po GM má problém se spínacími skříňkami aut také Chrysler

Investice 07.03.2015 | 22:18 0 Komentářů

Svolávací akce se týká vozů Dodge Journey a Caravan a rovněž Chryslerů Town and Country.

Po GM má problém se spínacími skříňkami aut také Chrysler

Po koncernu General Motors musí řešit problém s vadnými spínacími skříňkami také italsko-americká automobilová skupina Fiat Chrysler Automobiles.

Nyní svolává ve Spojených státech do servisů více než 700 000 automobilů. Rovněž jejich  přepínače u zapalování mohou způsobit nechtěné vypnutí motoru, jak informují dokumenty amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Kvůli podobnému problému se loni stal terčem ostré kritiky americký konkurent skupiny – firma General Motors (GM).

Opatření se týká sportovně-užitkových vozů Dodge Journey a malých dodávkových automobilů Chrysler Town and Country a Dodge Caravan. Přepínač u zapalování těchto automobilů se za určitých okolností může samovolně přesunout ze zapnuté do vypnuté polohy, což zastaví motor a deaktivuje airbagy a posilovače řízení a brzd.

Tato situace podle odborných posudků nastává zejména tehdy, když je klíček v zapalování ve svazku s jinými klíči, nebo je zatížen přívěsky. Při přejetí nerovnosti se pak zapalování samo vypne.

GM o problému mlčela déle než deset let

Konkurenční automobilka GM loni kvůli podobnému problému svolala do servisů miliony vozů. Potíže GM se zapalováním si vyžádaly nejméně 57 životů a způsobily více než 90 zranění. Navíc se ukázalo, že GM se o potížích s přepínačem dozvěděla už v roce 2001, ale se svoláváním vozů k opravě začala až loni v únoru.

Společnost Fiat Chrysler Automobiles vznikla v loňském roce spojením italské automobilky Fiat s americkým partnerem Chrysler. Sloučená skupina je sedmým největším výrobcem automobilů na světě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.