Pátek 14. srpna. Svátek má Alan.

Plošné kontroly korunových dluhopisů již mají první oběti

Investice 18.09.2017 | 17:15 0 Komentářů

Finanční správa změnila názor na korunové dluhopisy. Úřady již zahájily kvůli korunovým dluhopisům 337 kontrol a podaly v souvislosti s možnými daňovými úniky 25 trestních oznámení.

Finanční úřady zkontrolují v Česku každou společnost, která korunové dluhopisy vydávala. Kontroly se tak dotknout 1526 emisí dluhopisů s nominální hodnotou jedné koruny. Velká část firem přitom zřejmě vydávala dluhopisy, aby se vyhnula daním.

Někteří podnikatelé raději dobrovolně podali nová daňová přiznání a zvýšili se základ daně celkem o 59 milionů korun. Do státní kasy tak na daních doplatili přes devět milionů korun.

Změnu přístupu finanční správy kritizuje bývalá Babišova náměstkyně pro daně Simona Hornochová: „Je obtížné uvěřit objektivitě, profesionalitě a nestrannosti vedení finanční správy, když v březnu slyšíme veřejná prohlášení, že korunové dluhopisy jsou plně v souladu se zákonem a nemá smysl prověřovat podezření z daňových úniků, a od května jsme naopak ujišťováni, že prověří úplně všechny, a dokonce v některých případech již podala i trestní oznámení.“

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.