Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Platební rozkaz pro OVB za škody z Helvagu byl zrušen

Soud vydal platební rozkaz na OVB za škody způsobené investorům do Helvagu. OVB podala odpor a platební rozkaz byl zrušen. Žaloba se bude projednávat za účasti obou účastníků sporu.

"Soud může vydat platební rozkaz, pokud má za to, že žalobní návrh a označené důkazy jsou pro vydání platebního rozkazu rozhodující," uvedla na náš dotah ohledně vydání platebního rozkaz Jaroslava Matoušková, tisková mluvčí OVB, a dodala: "Již v jedné kauze Helvag, která skončila zpět vzetím žaloby ze strany žalobců a to pod tíhou našich důkazů, byl vydán platební rozkaz, tento byl k našemu odporu zrušen a soudní řízení následně zastavena na žádost žalobce."

Pokud je proti platebnímu rozkazu podán odpor, soud nezkoumá argumentaci odporu a automaticky platební rozkaz zruší. "Rozhodně nelze říci, že když byl vydán platební rozkaz, že bude žalobě vyhověno," dodala Jaroslava Matoušková.

Jeden komentář: “Platební rozkaz pro OVB za škody z Helvagu byl zrušen”

  1. špatná zpráva napsal:

    Snad si centrála uvědomuje co dělá a co riskuje. Jestli při projednávání helvagu před soudem vylezou další finanční zvěrstva, tak je to náš konec. Může se stát, že i soud vyhrajem, ale tu případnou špínu už z nás nikdo nedostane a konkurence to bude všem ráda a dlouho připomínat.
    O opačném výsledku žaloby nemá cenu mluvit. Navíc mám stále silnější pocit, že se již nehraje jenom o helvag nebo Prouzu, ale tady jde už o samotnou OVB. A centrála bezelstně strčila hlavu do oprátky. To snad není ani možné, aby centrála udělala tolik chyb jako v poslední době. Poštvala si proti sobě lidi z Helvagu, to je věc stará a známá /proč s nimi proboha alespoň nejedná /, vzápětí si proti sobě postaví bývalé vlastní lidí a současného konkurenta na trhu /proč s nimi neudělala nějakou výhodnou interní dohodu/ a v poslední době i vlastní lidi. Ta destrukce postavení OVB je dílem hlouposti, nebo snad úmyslu ? někoho z centrály, to přece nemůže být všechno náhoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.