CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

02. 05. 2017

0 komentářů

S platební morálkou se české firmy řadí ke světové špičce

 

Tuzemské firmy uhrazují faktury v průměru za 52 dní. Což je o den méně než kupříkladu v Německu. Světový průměr dosahuje dokonce 64 dní.

Loading 

Nejlepší platební morálku mají firmy z Rakouska, jejich pohledávky bývají splaceny zhruba něco málo přes měsíc. Naopak nejhorší se v žebříčku umístilo Řecko, kde společnosti uhrazují pohledávky v průměru 91 dní.

Je potřeba počítat s tím, že doba splatnosti pohledávek v některých částech světa souvisí i s geografickou polohou, respektive kulturními specifiky dané oblasti. Především v Evropě data o platební morálce nepřispívají k odbourávání stereotypů o jižanech či seveřanech. Ze zbytku světa však může působit poměrně překvapivě například velmi nízká doba splatnosti v Jihoafrické republice,“ řekl obchodní ředitel úvěrové pojišťovny Euler Hermes pro Evropu Luděk Obadal.
Zdroj : iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Křík - krize - panika - žena

Hlavně nepanikařit

Průmysl stagnuje. Výroba zpomalila. Krize začíná. Utahování opasků. To je jen namátkou několik výsečí z titulků novin v posledních dnech. Z věrozvěstování faktu, že krize bude, se stal oblíbený mediální byznys.

Text: Luboš Smrčka

17. 05. 2019

Index ČSOB Factoring aneb Platební morálka jako na talíři

Platební morálka ovlivňuje ekonomiku. Čím lépe firmy platí, tím lépe se ekonomice daří. Naopak pokud firma očekává potíže, začne platby zpožďovat. Nyní je k dispozici nový indikátor budoucího vývoje ekonomiky – Index ČSOB Factoring. A co indikuje? Pravděpodobně se ekonomická situace opět zhorší.

Text: Petr Zámečník

28. 08. 2012


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *