Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Plateb iPhonem se v Čechách dočkáme až příští rok

Investice 11.09.2014 | 11:53 0 Komentářů

Apple v úterý představil nový iPhone, který umí bezkontaktní placení. Jako první přichází tato novinka na trh ve Spojených státech, v Evropě se dočkáme až začátkem příštího roku.

Aplikace Apple Pay umožní nahrávání karet  Mastercard i Visa, a to i pouhým vyfocením platební karty. Potvrzení plateb na telefonu probíhá pomocí PIN kódu, ale také otiskem prstu.

„Vstup společnosti Apple na tento trh představuje rozhodující kousek do skládačky mobilních plateb. Tento klíčový posun v digitálních platbách potvrdil, že vývoj mobilních a bezkontaktních služeb má nenahraditelný potenciál a výrazně nabírá na obrátkách,” uvedl Steve Perry, generální ředitel digitálních technologií Visa Europe.

„Transakce provedené mobilními telefony dosahují v porovnání se standardními platebními kartami výrazně nižších objemů. Pro nás je však podstatný budoucí potenciál této služby. Věříme tomu, že obsah dnešní peněženky se dříve či později do mobilního telefonu beze zbytku přestěhuje a nabídne kvalitu služby, která je při využívání klasických platebních karet nemyslitelná,“ uvedl mluvčí GE Money Bank Pavel Zúbek.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.