Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Úředníků bude víc. Končí zpožděné výplaty mateřské?

Investice 29.06.2009 | 23:05 0 Komentářů

Vláda schválila personální posílení ČSSZ

Praha – Zpoždění při výplatě peněžité podpory v mateřství a nemocenských dávek snad už brzy skončí. Vláda v pondělí schválila zvýšení počtu úředníků České správy sociálního zabezpečení.
Podle ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerky je personální posílení o téměř 450 míst jediným možným řešením současné situace. Správě sociálního zabezpečení by jinak hrozila „havárie“ základních funkcí. Nedostatečná personální kapacita úřadu, který nyní zaměstnává přes osm tisíc lidí, se podle něj projevila už na začátku letošního roku po změnách v systému výplat nemocenské. Navíc stále roste počet žadatelů o důchod.
Předseda vlády Jan Fischer ubezpečuje, že jde jen o „technické opatření rozpočtově zcela neutrální“. Státní rozpočet podle něho nepřijde kvůli zvýšení počtu zaměstnanců ČSSZ o žádné další peníze, ministerstvo práce a sociálních věcí na ně najde peníze ve své rozpočtové kapitole.
O zpoždění při výplatách mateřské a nemocenské jsme podrobněji informovali v předchozích měsících. Česká správa sociálního zabezpečení původně odmítala, že by úředníků bylo málo nebo že by byli nedostatečně připraveni. Ke zpoždění podle oficiálních vyjádření úřadu docházelo jen ve výjimečných případech zejména kvůli zavádění nového počítačového systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.