Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Platby kartou se vyplatí. Za nedoručené dárky dostanete peníze zpět

Banky 21.12.2016 | 11:32 0 Komentářů

Pokud jste zaplatili dárky kartou, ale žádné zboží jste nedostali a provozovatel e-shopu na vaše výzvy nereaguje, pak existuje služba chargebac, která vám peníze vrátí.

Podmínkou ale je, že spotřebitel zaplatil kartou, a nikoli převodem, a že podnikatel neprokáže, že zboží dodal,“ uvedl Ondřej Tichota z Evropského spotřebitelského centra ČR.

Chargeback funguje jako pojištění karty a je zdarma. Automaticky jej nabízejí vydavatelé karet společně s bankami ke všem typům karet. Chargeback technicky funguje tak, že vydavatel karty požádá banku obchodníka o zaúčtování chargebacku a částka se následně projeví na účtech vydavatele karty. O peníze tak přichází banka obchodníka, která jej po něm chce zpět. Chargeback funguje pouze v případě platby kreditní kartou, ne při placení převodu na účet.

Pokud už peníze z účtu odejdou, zboží nepřijde a prodejce nehodlá zaplacenou částku poslat spotřebiteli zpět, neexistuje snadný způsob, jak ji dostat zpět. Proto internetoví podvodníci rádi požadují platbu z účtu na účet,“ dodal Tichota.

Zdroj: Lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.