Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Plánují pro Prahu 20 tisíc nových bytů, půlku nepostaví

Investice 07.02.2012 | 12:25 0 Komentářů

Nejvíce nových bytů má vzniknout na Praze 10

Praha – Nejistý vývoj ekonomiky a nepředvídatelná hnutí realitního trhu kvůli zvýšení DPH za stavební práce nutí developery v Česku sice držet plány při zemi, přesto však v nejbližších letech plánují pouze v Praze vystavět přes 20 tisíc nových bytů ve velkých bytových domech.
Informovala o tom společnost Ekospol, která vývoj trhu s developerským bydlením v Praze dlouhodobě sleduje. Firma upozornila, že ve srovnání se stavem před dvěma lety se jedná o nárůst o 40 procent.
Za rok se počet naplánovaných bytů v projektech s více než 50 byty zvýšil o 16,4 procenta na 20 765 bytů. „Více vypovídající je ale srovnání s obdobím před dvěma lety, kdy se realitní trh po rekordním propadu začal znovu probouzet. Tehdy bylo plánováno okolo 15 tisíc nových bytů, takže plány developerů během dvou let vzrostly o téměř 40 procent,“ upozorňuje Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu.
Nejpopulárnější je Praha 10
Zájem developerů se soustředí do několika oblastí Prahy. Nejpopulárnější je vzhledem k plánům Uhříněves, Horní Měcholupy a Hostivař v Praze 10. V tomto městském obvodě má vzniknout více než pětina plánovaných bytů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.