Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

PKN Orlen vytěsnil minoritní akcionáře Unipetrolu

Investice 28.08.2018 | 17:14 0 Komentářů

Unipetrol se dostal plně do rukou polské skupiny PKN Orlen. Vytěsnění minoritních akcionářů dceřiné společnosti Unipetrol posvětila valná hromada. Skupina minoritních vlastníků je připravena podat žalobu. Požadují cenu vyšší, než je skupinou nabízených 380 korun za akcii.

Cena není podle skupiny minoritních akcionářů, kteří vlastní více než jedno procento, adekvátní. „Jsme přesvědčeni, že férová cena je vyšší. Doložíme to znaleckým posudkem. Jejich hodnotu reálně vidím mezi 450 až 500 korunami,“ řekl zástupce skupiny minoritních akcionářů Tomáš Hájek, který je připraven na společnost společně s dalšími 200 lidmi podat žalobu.

Přepis akcií na většinového majitele bude trvat minimálně měsíc. Do té doby mají podle analytika portálu capitalinked.com Radima Dohnala minoritní akcionáři čas přesvědčit majoritního akcionáře o tom, že férovější cena je někde jinde. „V případě neúspěchu se pak ještě budou moci obrátit na soud, u kterého lze požadovat zvýšení ceny odkoupených akcií i zpětně. Podobný scénář nastal doposud v případě Parama, což je shodou okolností dceřiná společnost Unipetrolu,“ řekl pro E15 Radim Dohnal.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.