Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Pivo za 149 korun? Drahé restaurace na letišti mají skončit

Investice 25.04.2015 | 12:00 0 Komentářů

Vedení ruzyňského letiště vypracovalo studii na změnu obchodů i restaurací. Dominantním provozovatelem se stala společnost HDS Retail.

Pivo za 149 korun? Drahé restaurace na letišti mají skončit

Praha – Plzeňské pivo na pražském ruzyňském letišti za 149 korun, kvůli němuž řada Čechů raději do některé z tamních restaurací vůbec nevstoupí, se možná stane minulostí. Změnu cen a nabídky slibuje nové vedení společnosti Letiště Praha a společnost HDS Retail. Ta letos na jaře přebrala většinu restaurací na letišti, které jsou v dražší zóně za pasovou kontrolou, a chystá jejich přeměnu.

“Cestující si stěžují na poměr kvality a hodnoty služeb v gastronomických provozech,” připouští Jiří Petržilka, šéf letiště pro neletecký obchod a člen představenstva Letiště Praha, který je ve funkci od loňského podzimu. „Chystáme se proto vytvořit zcela novou koncepci maloobchodu a restaurací,“ dodává.
 
Partnerská společnost HDS Retail plánuje do přerodu restaurací a maloobchodní plochy investovat 150 milionů korun. “Čeká nás masivní investice do změny portfolia. Lidé chtějí pestřejší a více středoevropskou nabídku. Trápí nás nepříliš pozitivní vnímání gastroslužeb letiště, z hlediska ceny, ale i pokud jde o kvalitu a koncepty,” říká šéf firmy Richard Kalhous. Až třicet procent cestujících podle něj na letišti do hospody či baru vůbec nevkročí, protože je vnímají negativně a draze.

HDS Retail získala do provozování 20 jednotek na pražském letišti poté, co její mateřská společnost Lagardere Services loni koupila firmu Airest, která je dosud provozovala. Přebrala je také s dlouholetými nájemními smlouvami, o jejichž podobě nyní firma s letištěm diskutuje. Obchodníky na pražském letišti trápí vysoké nájmy, které jsou podle nich v procentu k tržbám vyšší než jinde ve světě.

HDS Retail se nyní stává dominantním hráčem na letišti. Kromě přebraných restaurací provozuje na Ruzyni třeba kavárenský řetězec Costa Coffee nebo pekárny Paul. Patří jí také několik obchodů s kosmetikou či alkoholem a módou v bezcelní zóně. Mateřská společnost Lagardere Services provozuje veškeré letištní maloobchodní plochy například na pařížském letišti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.