Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Pioneer uvádí nový komoditní fond

Skupina Pioneer Investments rozšířila produktovou nabídku o nový podfond Pioneer Funds – Comodity Alpha.

Přidanou hodnotou podfondu je aktivní alokace a optimalizace portfolia na základě analýz historických scénářů. Fond investuje mimo jiné i do tzv. malých komodit a využívá nástroje ke snížení krátkodobých poklesů trhu (krátké pozice), které umožňují vydělávat na poklesu cen vybraných komodit. Portfolio fondu je poměrně široké, benchmark fondu obsahuje 31 komodit.  

Komoditní podfond je vítaným rozšířením naší produktové nabídky. Investování do tohoto typu produktu představuje zajímavou investiční příležitost, která v minulosti nebyla drobným investorům běžně dostupná.  Současný růst cen komodit s sebou nese také zvýšený zájem investorů, kteří o nich stále častěji přemýšlejí jako o kvalitním doplňku svého investičního portfolia,“ říká Petr Šimčák, ředitel prodeje a marketingu Pioneer Investments v ČR a dodává, „vývoj cen komodit je nezávislý na dění na akciových či dluhopisových trzích, což pro investory znamená plus také v tom, že nemusí sledovat, zda akcie nebo dluhopisy zrovna rostou nebo klesají.

K fondu přibylo i několik dalších aktivně řízených podfondů. U ČNB bylo zaregistrováno celkem 16 nových podfondů Pioneer Funds, převážně akciového zaměření, z nichž pět již bylo uvedeno do aktivní distribuce.

Zdroj: Tisková zpráva Pioneer Investments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.