Čtvrtek 25. února. Svátek má Liliana.

PFČP: nezapomeňte na daňové výhody penzijního připojištění

Penze Luboš Svačina 03.12.2008 | 11:56 0 Komentářů

Penzijní fond České pojišťovny připomíná svým klientům možnost čerpání daňových úlev. Ročně mají klienti penzijních fondů díky daňovému odpočtu možnost ušetřit až 1 800 Kč.

Daňové úlevy mohou čerpat všichni penzijně připojištění, kteří na svůj účet v letošním roce vloží více než 6 000 Kč. Penzijní fond České pojišťovny před koncem letošního roku obeslal více než 330 tisíc klientů, z celkového počtu 1,2 milionu stávajících klientů PFČP, s upozorněním na možnost získání daňového zvýhodnění ze zaplacených příspěvků na penzijní připojištění. Součástí sdělení byly zejména informace o optimálním doplatku, po jehož uhrazení klient získá nárok na maximální roční daňový odpočet.

„Každoročně se zvyšuje počet klientů, kteří využijí možnosti daňového odpočtu. Stále však zdaleka ne všichni klienti, kteří mohou nárokovat daňový odpočet, o něj skutečně požádají. Snažíme se proto na tuto možnost nejen upozorňovat, ale zároveň administrativu s tím spojenou klientům co nejvíce zjednodušit,“ upřesňuje aktivitu PFČP Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing

Zdroj:
Tisková zpráva Penzijního fondu České pojišťovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.