Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Pewag rozšiřuje svou výrobu sněhových řetězů

Investice 20.01.2016 | 13:45 0 Komentářů

Současné zimní podmínky nahrávají společnosti Pewag, která vyrábí ve Vamberku sněžné řetězy. Rakouský majitel hodlá během příštího roku do firmy investovat další peníze a výrobu rozšířit.

Na podzim minulého roku se společnosti Pewag podařilo spojit se svými konkurenty Thule a König. „Řetězy a další komponenty pro výrobky Thule a König se sice ještě stále vyrábějí v Itálii, avšak plastové části už lisujeme ve Vamberku. V našem závodě také probíhá konečná montáž a balení,“ vysvětluje současný stav Jan Končický, jednatel společnosti Pewag Snow Chains. Stejným způsobem by do Vamberku chtěli přesunout i současnou montáž řetězů z Polska.

Vamberk je pro Pewag jedinou evropskou lokalitou, kde vyrábí jak sněhové řetězy tak trakční, například pro lesnické traktory. Rozšíření firmy je tak jednou ze současných hlavních priorit. Firma ve městě koupila areál bývalých kasáren, kde postaví nové budovy a přenese sem produkci technických řetězů, jejichž odbyt každým rokem citelně roste. Tím se uvolní prostor pro zvýšení kapacity kompletních sněhových řetězů v původních prostorách. Kasárna již byla zbourána a na jaře se začne se stavbou.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.