Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Petr Stuchlík by se mohl stát lídrem pražské kandidátky za ANO

Tři měsíce před komunálními volbami bude hnutí ANO rozhodovat o výměně lídrů na pražské kandidátce. Pražského zastupitele Patrika Nachera by mohl nahradit zakladatel a generální ředitel společnosti Fincentrum Petr Stuchlík.

Patrik Nacher byl zvolen lídrem pro Prahu již v dubnu. Celostátní výbor hnutí ANO, který může zasahovat do konečné podoby kandidátek, hodlá ale dnes navrhnout na pozici jedničky Petra Stuchlíka.

„Už na začátku jsem říkal, že lídr je v zásadě v nepřátelském prostředí, stojí proti němu konkurence a když obhajuje vítězství, je to o to těžší,“ řekl Patrik Nacher. „K tomu, aby lídr uspěl, musí mít silnou pozici, k čemuž je potřeba podpora zespoda, musí se koordinovat se současnou primátorkou a musí mít podporu také shora. Tím, že má hnutí podle stanov právo dělat takovéhle změny, to můžu jen akceptovat a vzít to v tuto chvíli na vědomí,“ dodal Patrik Nacher.

Petr Stuchlík se zatím nechtěl k možnosti své kandidatury vyjádřit. Kdyby k výměně lídrů opravdu došlo, Patrik Nacher by se posunul na druhou pozici. Není však jisté, že by s tím souhlasil. „Musím si promyslet, co dál a bylo by fér, aby první, komu to řeknu, bylo vedení hnutí. Uvažuji o všech variantách, tak aby to mělo hlavu a patu,“ sdělil Patrik Nacher.

Zdroj: Lidové noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.