Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Petr Bartoň se stal hlavním ekonomem investiční skupiny Natland

Investice 25.02.2019 | 13:34 0 Komentářů

Petr Bartoň je členem řady mezinárodních skupin zabývajících se řešením aktuálních ekonomických otázek. Nově se stal hlavním ekonomem investiční skupiny Natland a hodlá se zaměřit na výzkum a podporu investičních projektů.

„Sledování a komentáře ekonomických dat jsou důležité. Za ještě důležitější však považuji porozumět trendům, které probíhají pod povrchem a jichž jsou ekonomická data povrchovým znamením,“ komentuje Bartoň pohled na ekonomii, který hodlá uplatnit v rámci své nové pozice v Natlandu.

Bartoň je známý tím, že vidí ekonomické souvislosti i tam, kde by je jiní nečekali. Kde ostatní okomentují, co je vidět, rád doplňuje to, co vidět není. „Proto se občas můj přístup a pohled na věci může zdát trochu osobitější,“ dodává.

Specializuje se především na ekonomické analýzy.  „S nadsázkou by se dalo říci, že studium na Cambridgi rozvinulo můj záběr analýz do šířky, postgraduál na Chicagské univerzitě mu pak dodal hloubku. V zahraničí nekladou tak velký důraz na studentovu schopnost správného zaškatulkování ekonomického názoru do nějaké ekonomické školy. Jediným platným parametrem tam je skutečnost, jestli ta analýza funguje. A to je důležité i pro mě,“ říká Bartoň, podle kterého český trh již dlouhodobě řeší standardní problémy, proto by byl rád, kdyby debata opustila syndrom „věčné transformace.“

Zdroj: Tisková zpráva Natland

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.