Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Pětina firem v Česku je kvůli krizi v klinické smrti

Investice 21.04.2009 | 06:50 0 Komentářů

Čtyřicet procent firem už nechce agenturní pracovníky

Brno – Pětina firem v Česku už musela kvůli hospodářské krizi zastavit své fungování a jejich aktuální aktivity je tak možné přirovnat ke stavu klinické smrti.
Vyplývá to z průzkumu, která mezi tuzemskými firmami uskutečnila Fakulta podnikohospodářská pražské Vysoké školy ekonomické.  Průzkum ale také ukázal, že až čtvrtina firem v zemi snáší krizi dobře, má dostatek zakázek a neplánuje propouštění.
Velké rozdíly
„Z odpovědí na otázky, které se týkaly prodejů a výroby nyní nebo v blízké budoucnosti je zřetelné, že zhruba pětina či dokonce čtvrtina českých podniků snáší krizi velmi dobře. „Pětina není v dobrém stavu, ale také se nedostává do existenčního tlaku, nicméně další asi třetina až pětina společností se nachází v situaci, kdy hrozí zastavení činnosti firmy se všemi likvidačními důsledky,“ uvedla vedoucí katedry podnikové ekonomiky VŠE v Praze Eva Kislingerová. 
Dopady krize jsou tak podle expertů mnohem různorodější, než by se dalo čekat. To je podle Kislingerové je to vidět také v odpovědi na otázku, jak se v současnosti a v blízké budoucnosti budou vyvíjet prodeje dotazovaných společností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.