Středa 20. března. Svátek má Světlana.

Pětina Čechů si odkládá peníze doma

Banky Daniel Kuchta 27.10.2011 | 13:59 0 Komentářů

Podle průzkumu GE Money Bank, který pro ni provedla společnost Factum Invenio, až 19 % lidí v ČR má své úspory „pod polštářem“.

Většina lidí, kteří spoří v bance, chce mít peníze okamžitě k dispozici, a proto ukládají peníze v likvidních produktech, jako jsou spořicí účty. „Stále více lidí nechce při spoření přijít o možnost mít své peníze kdykoli k dispozici. Proto také roste zájem o naše spořicí účty, které je neomezují žádnými termíny a výpovědními lhůtami,“ říká Jiří Dolejší, ředitel spořicích produktů GE Money Bank.

Nejčastějším důvodem takového spoření (45 %) jsou neočekávané výdaje. Dalšími důvody spoření jsou pak důchod (38 %), 28 % pak spoří na dovolenou (loni více než třetina) a rekonstrukci bydlení (loni 25 %).

Pro větší investice jsou vhodné dlouhodobé spořicí produkty, na které lidé ukládají své prostředky pravidelně. Z našeho průzkumu vyplynulo, že čtyřem z deseti Čechů by dlouhodobější spoření bez okamžitého přístupu k úsporám nevadilo, pokud by představovalo větší zhodnocení. Přesně pro ně máme Účet pravidelného spoření, aktuálně s výhodným úročením 3 % ročně,“ doplňuje Jiří Dolejší.

Zdroj: Tisková zpráva GE Money Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.