Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Pět let se soudí o miliony. Nyní se objevila záchrana

Investice 23.11.2015 | 09:27 0 Komentářů

Bývalý obchodník s cennými papíry Capital Partners, který neustále natahuje soudní spor o vyrovnání, dostal mimo jiné i rekordní pokutu od ČNB. Nyní se z ničeho nic objevila kyperská firma nabízející klientům východisko.

Někamilionové odškodnění, které žádají poškození klienti je stále v nedohlednu. Nástupnická firma CLMT neustále prodlužuje definitivní rozhodnutí soudu. Nyní se do sporu vložila kyperská firma Fiorami Holdings Limited. Ta nabízí poškozeným klientům snadné ukončení dlouhého sporu. Pokud jí totiž klienti prodají svou žalobu, pak jim vyplatí dvacet procent z požadované sumy.

Stella Michail je stoprocentním vlastníkem hlasovacích práv, a pravděpodobně tedy půjde pouze o zástupce, za nímž stojí někdo jiný. Je to velmi často využívaný postup, který slouží ke skrytí skutečných vlastníků,“ říká Petra Štěpánová ze společnosti Bisnode, která se dlouhodobě zabývá například problematikou daňových rájů.

Důvod proč se kyperská firma do sporu vložila právě nyní je přitom velice jednoduchý. Firma CLMT nemá zájem o ukončení sporu, tudíž nechce dojít k vyrovnání s klienty.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.