Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Penzijní reforma prošla poslaneckou sněmovnou

Poslanecká sněmovna dnes schválila důchodovou reformu. Vláda tedy chce, aby si lidé spořili na důchod v soukromých penzijních fondech.

Poslanci dnes schváliliv šechny tři zákony vládní penzijní reformy, které počítají se zavedením takzvaného druhého pilíře důchodového systému. První ze tří zákonů vládní důchodové reformy, umožní vyvést část peněz státu do penzijních fondů. 

V rámci penzijní reformy se lidé budou moci rozhodnout, zda budou státu odvádět na sociálním pojištění o tři procenta méně, než dosud. Zmíněna tři procenta pak bude možné odvádět do soukromých penzijních fondů. Pdomínkou je, že k tomu budou muset přidat další dvě procenta ze svého. Ne každému se však spoření v soukromých fondech vyplatí.

"To, co vláda připravila, žádná penzijní reforma není. Návrh vlády je výhodný jen pro lidi s nadprůměrnými příjmy, kteří omezí solidaritu s lidmi s nižšími příjmy. Reforma pomáhá jen deseti procentům lidí. Ti ostatní jim to budou muset zaplatit," řekl ve Sněmovně předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka.

Zdroj: ČeskeReformy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.