Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Penzijní reforma je posvěcená rozpočtovým výborem

Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR posvětil penzijní reformu a zákony související s ní doporučil ke schválení. „Poslanci diskutovali konkrétně návrh zákona o důchodovém spoření, zákona o doplňkovém penzijním spoření a změny v související legislativě,“ uvádí zpráva ODS.

Tyto změny jsou uvážené, spravedlivé a motivační. Dnešní mladá generace jejich přijetím dostane šanci na důstojné stáří, které by jim stát jinak nemohl zajistit. Nasměrování části prostředků z pojistného do druhého pilíře důchodového systému je naprosto nevyhnutelným krokem, který sníží extrémní závislost českých důchodců na státem organizovaném průběžném systému,“ uvedl po jednání výboru zpravodaj příslušných zákonů Vladislav Vilímec z ODS.

„I nadále jsme přesvědčení, že stát nemá nutit své občany zakládat si důchodové spoření na povinné bázi. Navzdory teoretickým připomínkám některých ekonomů považujeme za správné, že prošel návrh, podle kterého se bude moci každý občan sám svobodně rozhodnout,“ doplnil Vilímec.

Poslanci budou o penzijní reformě rozhodovat na příští schůzi.

Zdroj: ČeskéReformy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.