Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Penzijní připojištění vydělá příští rok méně

Penze 02.09.2014 | 12:53 1 Komentář

Penzijní společnosti shání peníze do svých fondů, pokud se jim to nepodaří, budou nuceni fondy spojovat a volit méně výnosnou investiční strategii.

Účastnické fondy jsou poviny získat na klientských vkladech minimálně 50 milionů korun do konce roku, pokud  se to fondům nepodaří, Česká národní banka jim odebere licenci. Z 33 účastnických fondů splňuje tuto podmínku po 20 měsících jenom 11 z nich.

„V případě, že by se do konce roku 2014 dynamický fond nenaplnil zákonem požadovanou částkou 50 milionů korun, sloučíme jej s vyváženým fondem. Rizikový profil přejímajícího fondu bude zavazující pro přecházející účastníky,“ uvádí Pavla Hávová z ČSOB.

„Předpokládáme sloučení dvou našich rizikověji orientovaných fondů Dynamického a Selection buď spolu navzájem, nebo s jiným z našich fondů,“ říká Václav Bálek za Penzijní společnost Allianz.

„Penzijní společnosti budou o klienty, kterým sloučili dynamický a konzervativní fond, přicházet. Pro mladší lidi hrají dynamické fondy důležitou roli a při sloučení tato strategie už z podstaty nemůže být naplňována,“ řekl Jan Valášek ze společnosti FINEZ.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Penzijní připojištění vydělá příští rok méně”

  1. VlK napsal:

    Prosím rozlišujte i v nadpisu produkt… Penzijní připojištění není DPS/účastnické fon­dy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.