Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Penzijní fond můžete změnit i po dnešku. Pomůže konzervace

Penze 28.02.2012 | 14:17 0 Komentářů

Teoreticky jen do dneška mají zájemci o změnu penzijního fondu poslední možnost přejít k novému poskytovateli penzijního připojištění. Podle serveru Produktovelisty.cz bude změna možná i později. Únikový východ se prý nazývá konzervace.

„Reformní zákon o doplňkovém penzijním spoření zakázal převody penzijního připojištění, ale nijak neomezil možnost přerušení penzijního připojištění, tzv. konzervaci,“ tvrdí list.

Každý klient, který platil příspěvky na penzijní připojištění alespoň 36 měsíců, má ze zákona nárok na přerušení penzijního připojištění.  Pokud připojištění přeruší, může si účastník uzavřít smlouvu u jiného penzijního fondu, a to až do konce listopadu letošního roku.

Jak postupovat:

Pokud chce účastník změnit penzijní připojištění i po 28. únoru 2012, může postupovat následovně:

1)     U současného penzijního připojištění požádá písemně o přerušení připojištění. Lze předpokládat, že podobně jako u převodu, budou fondy požadovat úředně ověřený podpis. Penzijní připojištění se přerušuje nejdříve k prvnímu dni následujícího měsíce po doručení písemného oznámení penzijnímu fondu.

2)     Účastník si sjedná novou smlouvu u nového penzijního fondu. Na tuto smlouvu začne platit příspěvky (své i zaměstnavatele) a bude mu na ni připisována státní podpora od měsíce, kdy mu byla přerušena předchozí smlouva.

3)     Prostředky na staré (zakonzervované) smlouvě mu budou nadále zhodnocovány. Účastník je může ponechat u starého penzijního fondu a po splnění podmínek pro vznik nároku na dávky penzijního připojištění je možné požádat o výplatu z přerušené smlouvy. Nebo lze převést prostředky z přerušené smlouvy na smlouvu novou (tzv. sloučení).

Za samotné přerušení smlouvy není stanoven poplatek 800 Kč, ten se týká pouze převodu a výplaty odbytného.

Zdroj: Produktovelisty.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.