Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Penzijní fond KB je nejlepší v ČR

Penze Daniel Kuchta 25.02.2011 | 16:41 4 komentáře

Podle výsledků tradičního hodnocení nejlepších penzijních fondů ve více než 30 zemích světa, který vyhlásil magazín World Finance, je nejlepším penzijním fondem v ČR Penzijní fond Komerční banky.

Hlavními důvody pro ocenění byly pro odbornou porotu zejména stabilita fondu, konzervativní investiční strategie, finanční síla a výsledky v roce 2010.

Penzijní fond Komerční banky zajistil klientům i v nelehkém období stabilitu úspor na penzi a dokázal přizpůsobit investiční portfolio nové situaci na trhu tak, aby dosahoval zajímavé zhodnocení i v době nestabilních kapitálových trhů,“ uvedl při převzetí ocenění Pavel Jirák, předseda představenstva a výkonný ředitel Penzijního fondu Komerční banky.

Zdroj: Tisková zpráva PFKB

4 komentáře: “Penzijní fond KB je nejlepší v ČR”

 1. vasek napsal:

  souhlasím. Bez pohledu na náklady příštích období bych penz. fondy nehodnotil…

 2. Martin Kopáček napsal:

  Vážení, pokud jde o penzijní fondy, jde obecně spíš o skladiště finančních odpadků, jako jsou státní dluhopisy a podobné „dobroty“.
  Nerozumím tomu, proč by někdo svěřoval své prostředky do instituce, která udělá zhodnocení v řádu jednotek procent…. To si přece průměrně zdatný člověk zvládne pořešit sám. Tedy pokud samozřejmě nevykládá to typicky české „že na to nemá čas“.
  Píšu o tom tady na svém blogu http://blog.investujeme.cz/blogs/martin_kopacek/index.php

 3. Zbyněk Svěrkoš napsal:

  Podle mne jsou daleko důležitějším kriteriem, než konzervativní strategie a výsledky za rok 2010, ukazatele tzv. nákladů budoucích období jednotlivých penzijních fondů. A v tomto ohledu bych to viděl na PFČS. Aspoň ještě na tak dlouho zpět to tak bylo. To je podle mě dost důležitější kriterium, než jestli má fond konzervativní strategii (to mají všechny a navíc konzervativně mladší člověk na penzi nenašetří, takže to bych spíš dal do výrazných minusů než plusů pro tyto ročníky).

  Obecně to nic nemění na tom, že pro mladšího člověka bez příspěvku zaměstnavatele je PePř o ničem. A kriterium zhodnocení za jeden konkrétní rok, to je už vyložená hloupost….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.