Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Penzijní fond ČS jako jediný loni neporazil inflaci

Investice 14.05.2014 | 14:40 0 Komentářů

Zhruba milionu svých klientů připíše Penzijní společnost České spořitelny za loňský rok zhodnocení 1,3 procenta.

Penzijní fond ČS jako jediný loni neporazil inflaci

Praha – Penzijní společnost České spořitelny jako jediná loni nepokořila inflaci a svým 994 tisícům klientů připíše 1,3 procenta. Skončila tak o desetinu procentního bodu pod loňskou inflací, která činila 1,4 procenta.

„Se zohledněním získaných státních příspěvků činí roční zhodnocení klientů průměrně 4,33 procenta,“ vzkázal klientům Aleš Poklop, předseda představenstva ČS penzijní společnosti.

Penzijní společnost ČS byla poslední, která oznámila konkrétní zhodnocení prostředků v takzvaném transformovaném fondu za rok 2013.

V transformovaných fondech – bývalém penzijním připojištění – spoří téměř pět milionů obyvatel Česka. Výnosy za rok 2013 už oznámily všechny penzijní společnosti. Nejvyšší zhodnocení za loňský rok připsala penzijní společnost ze skupiny Axa (2,29 %).

U transformovaných fondů, které mají vzhledem ke garanci minimálně nulového zhodnocení (nemohou jít do minusu) omezené možnosti investování, je jejich hlavním cílem právě porazit inflaci a uchovat tak reálnou hodnotu úspor. Po započtení státního příspěvku pak celkové zhodnocení překračuje inflaci o jednotky procent a úspory se tak reálně zhodnocují.

Penzijní společnost Výnos za rok 2013
Axa 2,29 %
Conseq (dříve Aegon) 2,17 %
Česká pojišťovna (+ Generali) 2,1 %
ČSOB 1,7 %
Allianz 1,6 %
KB 1,44 %
ING 1,41 %
ČS 1,3 %

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.