Středa 22. září. Svátek má Darina.

Penta nabídla za Sazku rovných pět miliard korun

Investice 23.09.2011 | 17:25 0 Komentářů

Nejvyšší nabídka za loterijní firmu bude zveřejněna ještě v pátek večer

Praha – Investiční skupina Penta poslala insolvenčnímu správci Sazky oficiální nabídku, že je ochotná koupit zkrachovalou loterijní firmu za pět miliard korun. Kupní cenu stanovila na 4,65 miliard a zároveň nabízí, že uhradí závazky Sazky, které vznikly po prohlášení konkurzu v celkové výši 350 milionů korun.
Částka je to výrazně vyšší než nabídka v době, kdy Penta chtěla koupit Sazku v dražbě, pokud by se organizovala. Tehdy lidé z Penty mluvili o 3,5 miliardách korun. Nezávislý znalecký posudek Ernst&Young ocenil Sazku na 3,57 miliardy.
Penta nabídku oficiálně zveřejní ve stejném okamžiku, kdy skončí lhůta pro podání cenových nabídek v soutěži vyhlášené správcem Sazky Josefem Cupkou.
„Z naší nabídky je zřejmé, že nám nejde o nic jiného, než o standardní podmínky, které jsou běžné při nákupech a prodejích firem. Pokud je cílem maximalizovat prodejní cenu, jak to prohlašuje správce Cupka a věřitelský výbor, naše nabídka by měla být brána v potaz. V opačném případě, vybere-li správce jako vítěznou nižší nabídku, vystavuje se vážné hrozbě žaloby o náhradu škody,“ uvedl Marek Dospiva, partner skupiny Penta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.