Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Penta expanduje v úklidových službách na Slovensko

Investice 20.01.2012 | 15:25 0 Komentářů

AB Facility od skupiny Penta se nyní vrhá do byznysu kolem úklidu vlaků na Slovensku

Praha – Investiční skupina Penta koupila prostřednictvím své tuzemské společnosti AB Facility slovenskou firmu Magnol Servis. AB Facility díky tomu na Slovensku pronikla do byznysu kolem úklidu vlaků. Pro ČTK to uvedla mluvčí AB Facility Zuzana Wobořilová. Hodnotu transakce nesdělila. Pro Pentu znamená akvizice slovenské firmy další rozšíření expanze v oboru správy nemovitostí, který je známý také jako facility management.

Minulý týden se v médiích objevila zpráva, že česko-slovenská skupina kupuje polskou firmu Clar System, která se zabývá správou a údržbou nemovitostí. Transakci nyní prověřuje polský antimonopolní úřad. AB Facility coby podnik s tržbami přes miliardu korun získala Penta v roce 2010.
AB Facility má zajímavé zakázky
AB Facility v posledním období získala několik nových lukrativních zakázek. „Společnost AB Facility vyhrála výběrové řízení na komplexní správu služeb facility managementu člena přední středoevropské pivovarské skupiny StarBev – společnosti Pivovary Staropramen, která je druhým největším výrobcem piva v ČR,“ uvedla Wobořilová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.