Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Peníze za reformy. MMF se dohodl s Ukrajinou na pomoci

Investice 12.02.2015 | 10:15 0 Komentářů

Ukrajina dostane v rámci celého podpůrného balíku od Mezinárodního měnového fondu, Evropské unie a dalších zemí celkově kolem 40 miliard dolarů.

Peníze za reformy. MMF se dohodl s Ukrajinou na pomoci

Brusel – Mezinárodní měnový fond (MMF) uzavřel s Ukrajinou předběžnou dohodu o nové finanční pomoci v rozsahu 17,5 miliardy dolarů (427 miliard korun) výměnou za hluboké reformy. Kyjev dostane v rámci celého podpůrného balíku od fondu, Evropské unie a dalších zemí celkově kolem 40 miliard dolarů, oznámila dnes šéfka MMF Christine Lagardeová.

Na novém programu, který má trvat čtyři roky, se s ukrajinskými činiteli dohodla mise MMF v Kyjevě, řekla Lagardeová podle agentury Reuters. Dohodu musí schválit výkonná rada fondu, dodala.

MMF loni v dubnu schválil dvouletý program hospodářské pomoci Ukrajině v celkové hodnotě 17 miliard dolarů. Od minulého měsíce mise fondu v Kyjevě intenzivně jednala o posílení finanční podpory v rámci rozsáhlejšího a delšího programu.

Začátkem září MMF upozornil, že Ukrajina by mohla potřebovat dodatečnou pomoc v objemu až 19 miliard dolarů, pokud bude konflikt na východě země pokračovat i letos. Devizové rezervy Ukrajiny klesají rychlým tempem a za leden se propadly o 15 procent na desetileté minimum 6,42 miliardy dolarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.