Středa 23. září. Svátek má Berta.

Pegas oznámil výsledky: Čistý zisk vzrostl o 1,1 %

Čistý zisk společnosti Pegas vzrostl o 1,1 %, když provozní zisk meziročně klesl o 17,5 %. „Dosažené provozní výsledky hospodaření za rok 2010 hodnotíme pozitivně,“ František Řezáč, člen představenstva společnosti.

"Společnost Pegas Nonwovens vykázala za čtvrté čtvrtletí EBITDA ve výši 9,72 milionů eur, které meziročně představovalo nárůst o 21,6% a bylo v souladu s tržním očekáváním 9,7 miliard eur," hodnotí výsledky společnost Cyrrus.

"Uveřejněná čísla skončila téměř s odhady trhu, když mírně zaostala na úrovni výnosů a naopak pozitivní překvapení bylo u provozního zisku na úrovni EBITDA, který v posledním čtvrtletí loňského roku dosáhl 9,7 milionů euro. Meziroční pokles ukazatele EBITDA za celý rok 2010 o 9,2% byl v souladu s výhledem společnosti, který byl meziroční pokles EBITDA maximálně o 10%," uvedl k výsledkům Josef Novotný, finanční analytik Fio banky.

"Reportovaná čísla jsou v souladu s odhady. Nicméně lepší výhled a nižší náklady jsou pozitivní informací. Očekáváme pozitivní reakci na reportované výsledky," uvádí společnost Atlantik FT.

Zdroj: Pegas, Cyrrus, Fio banka, Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.